Detoxikácia organizmu vás opäť naštartuje

Veľmi často sa stáva, že po niektorom období roka sa cítime veľmi unavený, nič nevládzeme robiť a zhoršila sa nám dokonca aj pokožka či iné procesy v ľudskom tele. Najčastejšie ide o obdobie po zime, zvané jarná únava. Namiesto toho, aby sme sa prebúdzali k životu tak, ako príroda, klesáme na duchu a lenivieme. Z čoho táto únava plynie? Jej vysvetlenie môže byť jednoduché, a síce, že zena, ktorej sa pari z usiváš organizmus je plný toxínov. V istom množstve ich už telo nevládze samo vylučovať. V horšom prípade ich nevylučuje kvôli poškodeniu niektorých orgánov. Preto je potrebné svojmu telu resp. organizmu vo vylučovaní týchto škodlivín pomôcť, a to pomocou detoxikácie, známej aj ako detoxikačnej kúry. Najpopulárnejším je určite jarný detox. Viac informácií sa dočítate aj na https://www.detoxikacia.sk/.

Ako sa do nás tieto škodliviny dostávajú?

Množstvo škodlivých látok okolo nás je až zarážajúce a nanešťastie si to veľmi neuvedomujeme, nakoľko sa zvykneme určitým situáciám a javom prispôsobiť. Takže už ani nevnímame rozdiel vo vzduchu dnes a pred nejakými desiatimi rokmi. Výrazne by sme ale tento rozdiel pocítili, ak by sme sa z prírody vybrali do veľkého mesta, prípadne naopak. Takže prvým činiteľom zamorenia nášho organizmu je „infikovaný“ vzduch. Ten nepôsobí len na naše vnútro, ale aj na našu pokožku. Tak, ako sme si zvykli na takéto škodliviny, tak by sme si mali zvyknúť aj na pravidelnú detoxikáciu.

Do kontaktu so škodlivinami prichádzame aj potravou. Nedostatočne umyté ovocie a zelenina, ktoré sú často postrekované, sú najčastejším zdrojom týchto problémov. Škodliviny sa ale nachádzajú aj v množstve iných potravín, hoci nie priamo ako „jedy“, ale ich veľké množstvo môže pečeni a črevám brániť v správnom fungovaní. Pri pravidelnej detoxikácii organizmu by ale k problémom dochádzať nemalo. Škodiť vám môže nadmerná konzumácia mastných (vyprážaných aj údených), sladkých a presolených jedál, sladké vody, biele pečivo, jedlá zo sáčkov. Väčšina z týchto zmienených, hlavne pokiaľ sú trvanlivé obsahujú rôzne emulgátory, konzervanty a farbivá, čo pre náš organizmus rozhodne nepôsobí blahodarne. Popasovať sa s týmto problémom ale môže detoxikácia.

Usadzovanie škodlivín v tele podporuje aj nedostatočný pohyb, ktorý spomaľuje všetky funkcie orgánov a rovnako aj fajčenie či požívanie alkoholu. Ak ste sa v niektorých z týchto troch činiteľoch našli, je na čase, aby ste svojmu organizmu dopriali detoxikáciu.

Prípravky a tabletky na detoxikáciu

Vášmu organizmu sa môžete pomôcť detoxikovať aj prostredníctvom rôzne dostupných prípravkov a produktov. Najčastejšie ľudia siahajú po tabletkách na detoxikáciu, ktoré obsahujú množstvo vitamínov a iné látky, ktoré odbúravajú a ničia toxíny v tele. Tabletky ale nie sú jediná možnosť. Existujú aj špeciálne nápoje, čaje, džúsy, kávy detoxikačné náplasti či špeciálne recepty, ktoré sú však relatívne náročné na rešpektovanie. Domáce recepty na detoxikáciu väčšinou pozostávajú z konzumácie len jedného druhu jedla, najčastejšie ide buď o jablká alebo ryžu. Konzumácia len jedného druhu jedla nie je schopná dodať človeku všetky potrebné látky, a preto je potrebné byť voči takýmto „overeným“ receptom veľmi obozretný.

Ako vedieť, že by som sa mal detoxikovať?

Tabletky na detoxikáciu nemajú vždy presne určené, kedy sa majú používať, no samozrejme, najlepšie je ich používať počas tej doby, kedy ste sa rozhodli detoxikovať. Ako ale vedieť, kedy sa do toho pustiť? Náznakov a príznakov zamorenia organizmu je veľa.

Ak ste unavený aj po dostatočnom odpočinku a spánku, rýchlo vyčerpaný, máte často zlé nálady, sklony k depresii, tráviace problémy, nafukuje vás, trápi vás plynatosť a zlé metabolické funkcie, naberáte na váhe, možno ste aj zaliaty vodou, zhoršila sa vám pokožka, objavilo sa akné, vyrážky a rozšírili sa čierne bodky, pleť sa začala mastiť alebo príliš vysúšať, to všetko sú príznaky toho, že váš organizmus potrebuje detoxikáciu. Škodliviny v tele totiž bránia každej a jeden čistiacej funkcii jednotlivých orgánov, čo má potom za následok všetky vyššie zmienené problémy.

Čo všetko sa detoxikáciou zlepší zena s vystretymi rukami

Niektorí možno potrebujú postrčiť opačným smerom a v rozhodovaní o tom, či budú detoxikovať alebo nie, im pomôže práve to, čo všetko sa zlepší. Správnou  a prísnou detoxikáciou sa môže k lepšiemu zmeniť nielen celé vaše zdravie, ale aj váš zovňajšok a celková nálada. Budete nabudenejší, už aj kratší oddych vám po očiste dodá viac energie ako dlhý oddych pred očistou,  teda vo všeobecnosti si lepšie oddýchnete, upraví sa vám trávenie a metabolické funkcie, problémy pleti a pokožky a dokonca aj môžete schudnúť!

Tipy na úspešnú detoxikáciu

Na to, aby ste rozhodnutie detoxikovať sa nikdy neoľutovali, je potrebné celú kúru brať vážne a najlepšie počas celej jej trvania v režime ani raz nepoľaviť. Obmedziť alebo úplne vylúčiť by ste aspoň počas niekoľkých týždňoch mali všetku vyššie uvedenú stravu, ktorá môže váš organizmus zamorovať škodlivinami a ovplyvňovať funkcie jednotlivých orgánov. Samozrejme konzumácia ovocia, zeleniny a vlákniny je veľmi dôležitá, no vždy je nutné ich veľmi dobre umyť. Vhodné je aj celozrnné pečivo. Možno by ste to ani nepovedali, ale aj zdravá strava môže byť chutná. V detoxikácii organizmu vám pomôže aj pravidelný pitný režim. Voda z tela pomáha taktiež vyplavovať škodlivé látky.

Ďalším dobrým tipom na to, aby ste svoj cieľ dosiahli čím skôr, je začať sa viac hýbať. Ak len celý čas sedíte a ste neaktívny, spomaľujete všetky funkcie vášho tela a teda aj prirodzené vylučovanie toxínov. Tabletky na detoxikáciu sú síce dobrým riešením, no umocniť a urýchliť ich efekt môžete vďaka zvýšenému pohybu. Stačí obyčajná prechádzka a aktivita počas 30 minút denne. Aby ste svoju snahu nesabotovali, rozlúčiť by ste sa mali aj s cigaretami a alkoholom, hoc aj príležitostným.

 

Pridaj komentár