Zdravie si šanujte už za mlada, vek sa vám odvďačí…

Máte pocit, že fajčenie, či už pasívne alebo aktívne, je jediné, ktoré zamoruje vaše telo? A že sa toxíny vo vás hromadia len vo vyššom veku? Tak sa mýlite. Všade naokolo je množstvo nástrah, ktoré číhajú rovnako na mladých, ako na starých. Akurát môže byť u mladého človeka triedenie týchto škodlivých látok lepšie. Nie je to však pravidlo. Škodliviny do seba „pcháme“ dennodenne. Či už v potrave, nápojoch, ale aj obyčajným dýchaním výparov z áut, tovární, z varenia atď. Zamorené telo poškodzuje naše zdravie, aj psychickú stránku. Sme unavení, bledí, máme bolesti, priberáme, máme zlé trávenie a po dlhšom čase aj vysoký tlak. Ako s problémami raz a navždy zatočiť a dobré zdravie si prinavrátiť?

cigareta na drevePevný niekoľkotýždňový režim najlepšie úplne bez fajčenia

Ak ste aj vy spozorovali náhlu zmenu vášho zdravotného stavu a možno aj nálady, príčinou môže byť práve zanesenosť vášho organizmu toxínmi. Našťastie, dnes už vieme ako sa ich možno zbaviť. Nebudú to žiadne nepríjemné výplachy. Stačí, aby ste si trochu vstúpili do svedomie a upevnili si svoju silnú vôľu. Budete to potrebovať hlavne vtedy, ak ste zvyknutý na istý životný štýl plný nezdravého jedla a nápojov. Zbohom budete musieť dať bielemu pečivu, sladkostiam, mastnému, vyprážanému a presolenému jedlu, sladkým malinovkám, alkoholu. Medzi najväčšieho škodcu vášho tela patrí aj fajčenie, ktorý škodí aj celému krvnému obehu.

Možno ste už niekoľkokrát skúšali prestať fajčiť, no doposiaľ bez úspechu. Povedzte si, že vaše telo potrebuje pauzu aspoň pár týždňov. Keď už zvládnete rešpektovať obmedzené stravovanie, určite zvládnete skrotiť aj túto závislosť. Na podporu si môžete zakúpiť aj náplasti, tabletky alebo sirupy, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť kvôli ich špeciálnemu obsahu aktívnych látok. Ak zvládnete tieto minimálne dva týždne, určite pocítite, že zdravie sa vám rapídne zlepšuje. Prečo teda v tomto fit pocite nepokračovať ďalej? Najťažšie budú určite prvé dni, no potom je to už len o zvyku. Namiesto fajčenia si môžete zvoliť iný zlozvyk, napr. jedenie ovocia.

Aby mala detoxikácia správny účinok, neznamená to, že si musíte odopierať úplne všetko. Samozrejme, to, čo je škodlivé a čo sme uviedli vyššie, áno. Bez problémov môžete prijímať celozrnné pečivo, celozrnnú múku, ovocie a zeleninu bohaté na vitamíny a vlákninu. Tie pomáhajú odstraňovať nečistoty z čriev. Aj laik si dokáže pri pohľade na potravinu alebo jedlo povedať, či je zdravé alebo nie. Počas týchto očistných týždňov sa týmto  riaďte aj vy. Rozhodne nezabudnite na pitný režim. Zdravie sa vám odvďačí aj vtedy, ak si do vášho života pridáte aj viac pohybu. Úplne stačia aj prechádzky. Ako podporu v tejto očiste si môžete zakúpiť tabletky na detoxikáciu, ktoré pomáhajú uvoľňovať usadené škodliviny.

Začnite zdravo chudnúť

Ak si myslíte, že tabletky na chudnutie sú jedinou správnou a rýchlou možnosťou straty nadbytočnej váhy, tak sa mýlite. Prvým dobrým krokom k tomu, ak máte nadváhu, je určite začať chudnúť pomocou detoxikácie. Tá váš organizmu pripraví na nasledujúci úbytok váhy. Celý proces bude vďaka tomu rýchlejší a výsledky si všimnete oveľa rýchlejšie. Už pri samotnej očiste tela môžete schudnúť aj niekoľko kíl. Po ukončení detoxikácie si môžete povedať, či chcete chudnúť ďalej alebo nie. Ovplyvniť tým môžete množstvo vecí. Bolesť chrbta, krížov, kolien, kĺbov, vysoký tlak, cholesterol atď. Pokiaľ ale vynakladáte úsilie, to znamená, vyhýbate sa nezdravej strave a dostatočne sa hýbete, tabletky na chudnutie vám môžu byť nápomocné. Urýchľujú spaľovanie tukov a ich usádzanie pri prijatej potrave. Určite ale neveďte drastické diéty, kedy za deň zjete napr. 2 jablká, ak vôbec. Stravujte sa pravidelne, vyvážene, zdravo a pestro a nezabúdajte na vodu.

Znížte si vysoký tlak

To, prečo vás trápi zvýšený tlak, môže mať viacero príčin. Môže ísť o ochorenie srdca a cievneho systému, môže to byť dôsledok nadváhy, usadenia toxínov, ale aj nadmerného nervovania a stresovania sa. V niektorých situáciách nám môže tlak vyskočiť len na chvíľu, no zvykne sa dať do normálu. Naše srdce však takýmito situáciami nie je vhodné zaťažovať. Ak spozorujete, že máte vysoký tlak, či už dlhodobo alebo príležitostne, riešte ho či už prírodne alebo odborne. Zdravie a srdce máte len jedno. Zakúpiť si môžete lieky ako tabletky či kvapky. Kvapky zvyknú zaberať rýchlejšie a mnohokrát uľavujú aj od iných príznakov vysokého tlaku. Užívať ich môžete aj s inými liekmi za predpokladu, že kvapky sú na prírodnej báze, prípadne naopak. Tabletky na vysoký tlak sú väčšinou dostupné len na predpis. Určite ale tento problém nepodceňujte a zverte sa s ním vášmu lekárovi.

Zbavte sa bolesti chrbta a krížovsklonena zena s bolestami

Aj bolesť týchto partií môže mať niekoľko vysvetlení a napodiv môžu byť rovnakej povahy, ako tie, ktoré sme zmienili pri vysokom tlaku. Spôsobiť ich ale môže aj úraz alebo prebiehajúci zápal. Ak vás trápia dlhodobo, skutočne môže ísť o problém spojený s „upchatím“ organizmu toxínmi alebo s inými orgánmi. Aby sa bolesť chrbta a krížov stratila, potrebné je, aby ste ich veľmi nezaťažovali, udržiavali v prirodzenej polohe a pokojne ich môžete zafixovať aj bandážou. Veľmi rýchlo tieto nepríjemné pocity pominú s použitím gélu, krému alebo masti. Môžete sa obrátiť aj na pomoc tabletiek, tie však nepôsobia tak rýchlo a nezvyknú problém riešiť v jej podstate. Dokonca ani nemusia uvoľniť boľavé miesta tak, ako sa uvoľnia vtedy, ak ich priamo natriete gélom, krémom alebo masťou.

Viac o týchto problémoch zdravia u mladých, ale aj starších ľudí sa dočítate v článkoch nižšie.

Pridaj komentár